Kā iekārtot viesistabu?

Kā iekārtot viesistabu?

Viesistaba ir tā mājas telpa, ko cilvēki bieži iekārto tieši iespaida atstāšanai uz ciemiņiem. Gadās, ka paši mājokļa saimnieki tur uzturas maz. Ķeroties klāt viesistabas dizainam, jāsaprot, ka šai telpai jāpatīk ne tikai mājokļa īpašniekam, bet arī viesiem. Šajā rakstā uzzināsi, kā savu viesistabu izveidot maksimāli mājīgu un skaistu.

Mūsdienās noteikti nav iemesla sūdzēties par iedvesmas avotu trūkumu, jo jebkurā laikā varam piekļūt dažādām interneta vietnēm un aplikācijām, kas īpaši veltītas šim mērķim – apkopot dažāda stila un dizaina interjerus, no kuriem cilvēki varētu aizgūt idejas savam mājoklim.

 

Sāc ar atmosfēras radīšanu

Pirms ķeries pie mēbeļu izvēles, pavaicā sev – kādu sajūtu tu vēlies radīs šajā telpā. Lai tā būtu omulīga, relaksējoša vai tieši pretēji – uzmundrinoša, pozitīvi uzlādējoša? Ikvienu sajūtu var palīdzēt radīt dažādas sastāvdaļas, arī mēbeles, krāsas un tekstūras. Nosakot, ko tu vēlies panākt, būs daudz vienkāršāk sašaurināt savus meklējumus.

Izcel vienu galveno detaļu

Domājot par kopējo viesistabas iekārtojumu, vispirms izvēlies vienu konkrētu detaļu, ko izcelsi, piemēram, kamīnu, platekrāna televizoru, kādu mākslas darbu. Kad galvenais objekts ir precizēts, pārējo elementu un izkārtojuma plāns būs daudz skaidrāks, jo fokuss ir atrasts.

Nost ar haosu

Lai izvairītos no haotiska iespaida radīšanas, mēbeles ieteicams novietot taisni un vēlams pie sienas. Taču to noteikti nevar attiecināt uz visām mēbelēm. Piemēram, ja pie sienas ir galds un televizors, tad dīvānus droši vari likt istabas vidū. Tikai atceries, ka tos nevajadzētu izkārtot vienu otram pretī.

Stikla žurnālgaldiņi

Mēbelēm viesistabā jābūt vienkāršām, elegantām un ne pārāk apjomīgām. Tāpēc tradicionāli koka galdi un kafijas galdiņi neiederēsies viesistabas iekārtošanā. Lieliska alternatīva ir stikla žurnālgaldiņi. Tie izskatās ļoti graciozi. Ņemot vērā plašu šādu priekšmetu sortimentu, būs viegli atrast nepieciešamās formas un izmēra galdiņu savai viesistabai.

Viesistabas bārs

Ja gaisa temperatūra un apgaismojums viesistabā ļauj, tad šeit vari novietot arī dažus iecienītākos dzērienus viesu uzņemšanai, ja viesības nav plānotas, bet kāds viesis ieradies braucot cauri pilsētai un apstākļi sakrituši tā, ka notiks maza pasēdēšana, tad nebūs liekas skraidīšanas pa māju, jo kāds garšīgs dzēriens, ar ko iepriecināt viesus, būs tepat pa rokai.

Vieta grāmatām

Lai arī kura telpa būtu iecienītākā grāmatu lasīšanai, viesistaba ir labākā izvēle to uzglabāšanai. Šeit tās būs viegli pārskatāmas, ērtāk uzglabājamas, un tās iekļausies kopējā interjerā.

Parūpējies par pietiekami daudzām sēdvietām

Pat ja viesistaba nav diez cik liela, tev būtu jāatrod vieta, kur apsēdināt vismaz sešus cilvēkus. Ja to nav iespējams izdarīt vienkopus, nodali dīvānus vai krēslus dažādās vietās istabā.

Sadali istabu zonās

Istabas dalīšana zonās var izpausties dažādi, bet visvienkāršākais veids ir dažādu grīdas segumu izvēle. Atpūtas jeb sēžamajā zonā var ieklāt kādu paklāju mierīgos toņos vai vienkrāsainu, savukārt pārējā istabā ko krāsaināku, ģeometrisku. Ja tomēr nevēlies visu istabu noklāt ar paklāju, atstāj to tikai atpūtas zonā. Citur izvēlies parketa vai lamināta segumu.

Parādi mākslas darbus un interjera priekšmetus

Viesistaba ir tā vieta mājā, kur parasti novieto dažādus mākslas darbus un oriģinālus interjera priekšmetus. Lai tos pamanītu arī citi, novieto šādas detaļas pretī vai tieši blakus sēdvietām. Noteikti neliec tās kaut kur aizmugurē.

Izvēlies dažādu apgaismojumu

Domājot par viesistabas dažādajām funkcijām, izvēlies arī atbilstošu apgaismojumu. Piemēram, mierīgam vakaram ar kādu labu grāmatu un vīna glāzi tu varētu ieslēgt tikai galda lampiņu. Bet, ja organizē kādu ballīti, īsto noskaņu radīs stāvlampas vai mazās griestos iebūvētās lampiņas, kuru gaismas stiprumu var regulēt.

Efektīvākais veids, kā piešķirt viesistabai eleganci, ir piekarināt lielu lustru. Protams, tās izmēram ir jāatbilst griestu augstumam. Pērkot lustru, pārliecinies, ka ieslēgtā stāvoklī tā izskatās ne mazāk pievilcīgi. Citādāk tumšā dienas laikā lustra var izskatīties ne visai glīti.

Izmanto garus, viena toņa aizkarus

Elegance slēpjas vienkāršībā. Tamdēļ neizvēlies žalūzijas vai puķainus, krāsainus aizkarus. Izvēlies piesātinātas krāsas aizkarus (bordo, tumši zili) vai aizkarus gaišos toņos (krēma, bēšā). Viesistaba uzreiz izskatīsies bagātāka un elegantāka. Tie, kas aizkarus plāno izmantot kā spilgtu akcentu, var izvēlēties sulīgākas krāsas: violetu, smaragdzaļu. Var izmantot dažādas krāsas audumu kombināciju, bet ne vairāk kā divas krāsas.

Krēmkrāsas toņi

Šāda krāsa ir ideāla izvēle elegantas viesistabas izveidei. Telpa kļūst gan gaiša, gan mājīga, gan “silta”. Krēmkrāsa ļoti labi noder nelielu istabu iekārtošanai: telpa kļūst vizuāli lielāka, taču atšķirībā no baltās krāsas tā nerada pārāk “baltu” efektu.

Ziedu pušķi

Dzīvie un svaigie ziedi atsvaidzina un izdekorē interjeru. Tomēr elegances ieviešanai viesistabā nederēs daudzie augi un ziedi puķupodos. Kā dekoru labāk izmantot pušķus vāzēs. Ieskaties istabas interjerā, iespējams, atklāsi, ka rožu, orhideju vai parasto vijolīšu pušķis būs tieši tas, kā pietrūkst.

Personalitāte

Viesistaba ir paredzēta ne tikai viesiem, bet arī pašu mirkļu baudīšanai, un to var palīdzēt veicināt kādas personīgas lietas. Izkārto fotogrāfijas rāmīšos, ieliec plauktā kādu suvenīru no ceļojuma, kādu nieku, kas atgādina kaut ko patīkamu, principā jebko, kas atsauc prieku atmiņā.

Telpu apvienošana

Vēl viens mūsdienās plaši izmantots risinājums ir telpu apvienošana – visbiežāk tiek apvienota viesistaba ar virtuvi. Tādā veidā telpa iegūst plašumu, taču, izvēloties šādu variantu, jāatceras, ka telpu nevajadzētu pārbāzt ar mēbelēm, citādi cerētais efekts netiks panākts.