Kredītu apvienošanas priekšrocība

Mūsdienās daudziem ir kredīti, bieži vien ņemti dažādās kredītiestadēs, – kurā nu tajā mirklī bijuši labākie nosacījumi. Atbilstoši Latvijas Bankas Kredītu reģistra datiem, 2020. gada aprīlī gandrīz 742 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju bija reģistrētas spēkā esošas kredītsaistības. Lielāko daļu kopējās aizņēmumu summas veido patēriņa kredīti, kredītkartes un overdrafti, kuriem seko mājokļa kredīti un izmantotās kredītlīnijas.

Ilgtermiņā vairāku kredītu menedžments apgrūtina personīgā vai ģimenes budžeta plānošanu un arī atmaksas process ir sarežģītāks. Protams, var jau uzstādīt automātiskos maksājumus, bet tomēr noteikti vienkāršāk ir izmantot mūsdienās pieejamo iespēju apvienot visus kredītus vienā.

Viens maksājums visiem aizņēmumiem

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ cilvēki izvēlas kredītu apvienošanu, ir vieglāka savu finanšu kontrole. Daudzie kredītmaksājumi sarežģī dzīvi, jāveic vairāki maksājumi, un arī, kaut arī nelieli, tomēr starpbanku procentu maksājumi palielina izdevumus. Vienā maksājumā apvienotie kredīti ļauj administēt izdevumus gan lētāk, gan ātrāk, atvieglojot naudas plūsmas pārvaldību ikdienā.

Mazāki izdevumi

Pārvaldot vairākus kredītus vienlaicīgi, ikmēneša maksājumi tomēr var būt diezgan lieli. Dažkārt arī kādu iemeslu dēļ atmaksas vietā nākas lūgt kredīta pagarinājumu. Izvēloties kredītu apvienošanu, regulāri nākas atmaksāt vienu vienotu naudas summu, kas ļauj pakāpeniski tikt galā ar budžeta plānošanu. Protams, nav jau tā, ka pēc apvienošanas parādi pazudīs, tādēļ iepriekš rūpīgi jāapdomā, vai konkrēto kopējo atmaksājamo naudas summu spēsiet atmaksāt, neiecērtot pārāk lielu robu savā macinā.

Parādu piedziņas kompānijas netraucēs

Bieži vien gadās, ka milzīgais parādu slogs un, kas šobrīd īpaši būtiski, arī nestabilā finanšu situācija noved pie kavētiem kredītmaksājumiem. Parasti šādos gadījumos tiek uzsākts parādu piedziņas process, kas nozīmē papildus izmaksas par speciālista pakalpojumiem un dažkārt, diemžēl, arī īpašumu zaudēšanu. Šī iemesla dēļ daudzi, īpaši ātro kredītu ņēmēji, izvēlas maksājumu apvienošanu, – šādā veidā iespējams izvairīties no iepriekšminētajām sekām.

Atmaksājamā summa samazinās

Apvienojot visus kredītus vienā maksājumā bez ķīlas, pastāv iespēja samazināt galējo atmaksājamo kredītu kopsummu, kas parasti arī ir galvenais iemesls, kādēļ cilvēki izvēlas šādu risinājumu. Īpaši svarīgi tas parasti ir ātro kredītu ņēmējiem, kuru procentu likmes ir ārkārtīgi augstas. Apvienotā kredīta piedāvājumi parasti ir pieejami ar zemāku procentu likmi, kas ļauj uzlabot klienta finansiālo situāciju.

Kredītvēstures uzlabošana

Šobrīd jau nevienam vairs nav noslēpums, ka kredītvēsture ilgtermiņā ir svarīga, – tā taču ietekmē arī nākotnes iespējas saņemt jabkāda veida aizdevumus. Ātro kredītu apvienošana bez ķīlas ļauj izvairīties no maksājumu kavējumiem un kredītvēstures sabojāšanas.

Viekārši noformējams

Parasti klienti kredītiestādes mājaslapā var aizpildīt pieteikumu. Kredītspeciālists to izvērtēs un sazināsies ar pieteicēju. Kad klienta kredītspēja būs izvērtēta, ņemot vērā dažādus kredītreģistrus un bankas kontu izdrukas, jau klātienē viņš tiks iepazīstināts ar iespējamajiem risinājumiem. Pēc tam jau klients varēs mierīgi apdomāt saņemtos piedāvājumus un izvērtēt, kurš no tiem viņam ir piemērotākais. Kredītiestādes cenšas paturēt katru klientu, tādēļ risinājumi tiek izskatīti ļoti individuāli, cešoties atrast izdevīgāko risinajumu jebkurai situācijai.

Tieši pateicoties kredītu apvienošanas iespējai bieži vien klienti izvēlas konkrēto kredītiestādi, jo ilgstoši nav radusies iespēja atbrīvoties no citiem kredītiem, kuru procentu likme ir salīdzinoši augstāka. Pie jaunā aizdevēja ātrā laikā iespējams atbrīvoties no vecajiem ātrajiem kredītiem, kas uzrādās bankas kontā, un jau pēc pusgada parādās iespēja arī kreditēties banku sektorā, ja rodas šāda nepieciešamība.