Risinājumi šaura koridora iekārtošanai

Risinājumi šaura koridora iekārtošanai

Lai vai kāds būtu pārējais iekārtotais mājoklis, svarīgi pareizu iespaidu radīt arī par pašu koridori, jo viesiem tā ir pirmā telpa, kas tiek iepazīta, tāpēc vērts pievērst uzmanību tās iekārtojumam. Bieži vien koridoris mājā ir šaurākā un tumšākā telpa, kuras iekārtošana kļūst par īstu izaicinājumu. Šajā gadījumā koridora labiekārtošanai ir jāpieiet radoši. Kā labāk iekārtot šauru koridori – par to uzzināsiet šajā rakstā.

Koridoris kā neliels stāsts atklāj mājokļa saimnieku dzīvesveidu un raksturu, taču privātmāju un dzīvokļu koridoru iekārtošanas principi tomēr atšķiras. Vējtvera funkcija un norobežošanās no ārpasaules svarīgāka privātmājām. Tajās lielāko problēmu sagādā dubļi, mitrums, tīrības uzturēšana. Savukārt dzīvoklī vairāk jādomā par virsdrēbju un apavu novietošanu un glabāšanu, ērtumu un telpas ekonomiju.

Patiesībā koridoris ir ļoti svarīga telpa, jo tas ir kā savdabīga robežšķirtne starp ārpasauli un mājokli, aizsargājot no trokšņiem, putekļiem utt., reizē tas kalpo kā visa mājokļa vizītkarte.

Sākumā var likties, ka šaurs koridors ir kā nolemtība, bet ar pareizu skatījumu un dizaina piegājienu, var panākt ļoti mājīgu efektu.

Koridora svarīgākais elements – durvis

Nepieciešamas kvalitatīvas ārdurvis. Ja atļauj durvju ailas izmēri un materiālās iespējas, vislabāk ierīkot divas durvis. Pirmās drošībai, otrās – papildu skaņas izolācijai. Kaut gan mājokļa drošības speciālisti nereti iesaka rīkoties pretēji – ārdurvis veidot skaistumam, bet iekšdurvis aprīkot ar vairākām atslēgām utt.

Mēbeļu izkārtojums

Mēbeļu izvēles princips ir atkarīgs no koridora izmēriem. Galvenais priekšnoteikums ir vieglums, līdz ar to jāpieskata, lai mēbeles būtu viegla rakstura, lai nerada piebāztību un smagumu.

Koridora mēbeļu komplekts parasti sastāv no skapja, pakaramā, spoguļa, cepuru plauka, apavu skapīša vai plauktiņa un kumodes ar atvilktnēm. Mājinieku ērtībai koridorā vajadzētu atrasties arī kādam solam, ķeblītim vai citam sēžamajam.Taču visi augstāk minētie priekšmeti aizņem vietu, tāpēc ir vērts padomāt par iebūvējamo skapi. Šī mēbele pilnībā palīdzēs atrisināt dažādu priekšmetu glabāšanas problēmu. Atbīdāmās vai saliekamās skapja durvis ieekonomēs telpu. Savukārt ērta iekšējās telpas organizācija ļaus tajā atrast vietu it visam – virsdrēbēm, cepurēm, apaviem un apģērba aksesuāriem. Līdz ar to nav nepieciešamība koridorā izvietot dažādus skapīšus un plauktiņus.

Apavu un drēbju glabāšana

Noteikti būtu jāatrod veiksmīgākais risinājums, kā kompakti glabāt virsdrēbes, turklāt rēķinoties arī ar to, ka reizēs, kad ieradīsies viesi, jābūt kādam brīvam pakaramajam. Ja vietas ir tik maz, ka to nav iespējams apvienot, koridorā uzglabā vien sezonā aktuālās virsdrēbes. Ideāli, ja lielāko daļu virsjaku var nolikt kādā skapī aiz durvīm, un tikai dažas no jakām atstāt redzamā vietā uz pakaramā. Šādu risinājumu var atstāt pieejamu arī tikai viesu drēbēm, tad nebūs jāmeklē rūme lielajā skapī. Tikpat svarīgi pārdomāt, kur un kā tiks glabāti apavi, jo arī tie noteikti nav divi pāri vien. Jo vairāk cilvēku mitinās zem viena jumta, jo vairāk būs glabājamo apavu, tāpēc piemeklē atbilstošāko risinājumu. Nesezonas apavus var likt augstākos plauktos, kastēs, savukārt valkājamos apavus glabā pieejamā vietā speciālā plauktā, ja vieta to ļauj, – uz grīdas.

Kā izmantot sienas

Garas sienas tā patiesībā ir vērtība, ja zina kā pareizi tās izmantot. Uz vienas vai abām sienām var izvietot gleznas, pašrocīgi zīmētas bildes vai fotogrāfijas, kas atstājušas pozitīvas atmiņas no kāda pasākuma, ceļojuma vai dzimšanas dienas.

Mums visiem ir bildes no ceļojumiem, vecas ģimenes kopbildes un sen aizmirsti portreti. Un pats foršākais – šo galeriju var mainīt, cik bieži vien sirds kāro.

Spogulis koridorā

Vēl viens efektīvs un salīdzinoši vienkāršs paņēmiens, kā atdzīvinat šauru koridoru, ir dekorēt to ar spoguli vai ar daudz dažāda izmēra spoguļiem. Ļoti labu rezultātu var iegūt, ja to novieto vietā, kur tas var atstarot gaismu, tā iegūstot telpā papildus apgaismojumu. Liels glābiņš var būt kupejas tipa skapis, kur durvis ir izgatavotas no spoguļa. Šādā veidā iegūti divi labumi, vizuāli paplašināta telpa un praktisks skapis mantu glabāšanai.

Apgaismojums un tā nozīme

Lielu lomu šajā vizuālajā spēlē ieņem apgaismojums. Tā kā dienas gaisma parasti ir reta parādība koridoros, tad tas tiek kompensēts ar mākslīgo apgaismojumu. Ja, piemēram, koridors ir šaurs un ar nišām, tad tās ieteicams izgaismot, tas piešķirs gaitenim pareizo formu un to vizuāli paplašinās, radot oriģinālu izskatu ar pavisam vienkāršu metodi. Labākam efektam apgaismojumu ieteicams kombinēt.

Galvenais akcents

Tā kā koridori ir salīdzinoši šauri un mazi, tad ir grūts uzdevums tajā izpausties ar interjera izveidi, taču jebkurā telpā ir iespējams izpausties un tas ir pat vēlams. Dizaineri iesaka koridorā ieviest kāda galveno akcentu, kas nosaka arī pārējā mājokļa interjera toni vai arī vienkārši kalpo kā centrālais akcents. Tas var būt dekoratīvs paklājs, koka soliņš, grezns spogulis vai košs sienas krāsojums.

Dažas nianses