Kas jāņem vērā, veicot virtuves remontu?

Kas jāņem vērā, veicot virtuves remontu?

Nav svarīgākas telpas par virtuvi. Un tieši tas, cik ērti un patīkami būs iekārtota virtuve, noteiks to, cik bieži jūs vēlēsieties tajā uzturēties, gatavot un izmēģināt jaunas lietas. Virtuves remonta izmaksas varētu būt vienas no lielākajām salīdzinājumā ar citām telpām. Tāpat virtuves remonts ir konceptuāli vissarežģītākais, jo jāparedz daudzu elementu atrašanās vieta, ko nākotnē nevarēs mainīt. Tāpēc šajā rakstā – daži padomi, ko noteikti paturēt prātā pirms remonta sākšanas.

 

Virtuve mājoklī ir īpaša vieta. Tā, nešaubīgi, pilda ļoti nozīmīgu praktisku funkciju, jo tajā tiek gatavotas un baudītas neskaitāmas maltītes. Taču tās loma nereti sniedzas krietni pāri tās praktiskajai funkcijai. Virtuvēs mēs nereti “aizsēžamies” – ilgi pēc tam, kad vakariņas jau paēstas, runājam, iedzeram pa vīna glāzei. Lai gan viesu uzņemšanai oficiāli paredzēta viesistaba ar dīvānu un kafijas galdiņu, nereti tieši virtuve kļūst par mājokļa omulības centru, kurā kopā ar draugiem un mīļajiem varam nosēdēt līdz vēlai naktij, baudot vienam otra klātbūtni.

 

Tas ir skaidrs – virtuves cilvēkus pievelk. Protams, tas ir arī ērtības labad, jo runājot viegli pasniegties pēc auksta baltvīna pudeles ledusskapī, lai papildinātu iztukšotās glāzes, tāpat arī uzvarīt kafiju. Taču ēdiena un dzēriena klātbūtne ir tikai daļa no virtuves sniegtā komforta – virtuve ir mājokļa simboliskais pavards, kas mūsu apziņā šo vietu ieņēmis jau kopš seniem laikiem.

 

Tāpēc ir būtiski, lai tieši šī telpa būtu iekārtota ērti, kvalitatīvi un lai tā kalpotu visām mūsu vajadzībām. Virtuvē tiek veikts aktīvs praktisks darbs – katru dienu tiek lietotas iekārtas, kurām jābūt kvalitatīvām, lai tās mums kalpotu ilgu laiku. Tāpat visām iekārtām un iekārtojumam jābūt vizuāli pievilcīgam, jo šajā telpā pavadām daudz laika. Ja esošā virtuve ir savu laiku nokalpojusi un telpu nepieciešams remontēt, pirms darbu uzsākšanas vērts iepazīties ar vairākiem vērtīgiem padomiem un veikt izpēti.

 

Galveno virtuves elementu izvietojums

Par virtuvi mēs dēvējam telpu, kurā ir izlietne un virsma gatavošanai. Tad ar to arī jāsāk – jāsaprot, kur iespējams šos elementus izvietot (kur iet ūdens padeve un kanalizācija, gāzes vads, elektrība). Ja ir tikai viens iespējamais izvietošanas variants, tad prātošanai vietas nav, atliek pieskaņot pārējo elementu izvietojumu. Ja variācijas ir iespējamas, tad svarīgi saprast, kāds būtu optimālākais izkārtojums – cik cilvēku virtuvē reizē strādā, kā ērtāk ņemt un nolikt piederumus utt. Ja iespējams, ieteicams nelikt ne izlietni, ne plīts virsmu pie pašas sienas no vienas vai otras sānu puses. Pārdesmit centimetru darba virsmas sānos krietni atvieglo ikdienas manevrēšanu.

 

Viegla tīrīšana

Gan materiāliem, gan mēbelēm jābūt viegli tīrāmām. Jo tīrīt nāksies. Un virtuves remonts ir īstais brīdis, kad par to parūpēties.

 

Ūdensizturīgas mēbeles

Šis ir ļoti svarīgi – darba virsmas malas jāaizsargā pret ūdens iekļūšanu, kā arī – skapīšiem zem darba virsmas jābūt ar ūdensnoturīga materiāla durvīm, jo, grozies kā gribi, tīrīt tos kādreiz nāksies. Romantisko domu par skaistiem aizkariņiem apakšējo skapīšu durvju vietā arī vajadzētu prātīgi apsvērt, jo virtuvē ir daudz šķidrumu, kam patīk notecēt un atstāt traipus.

 

Viegla piekļūšana

Plānojot skapjus un plauktus, jāplāno arī virtuves tehnikas un trauku izvietojums. Visam jābūt ērti un ergonomiski aizsniedzamam. Un ir vērts palauzīt galvu un saprast, kuri priekšmeti tiek lietoti katru dienu, kuri – reti vai vēl retāk. Ja pēc kāda rīka būs jāstiepjas uz pašu augšējo plauktu, ar laiku atradīsies arvien vairāk ieganstu, lai bez šī rīka iztiktu pavisam.

 

Laba pārskatāmība

Ir viegli aizmirst to, ko neredz. Tas attiecas gan uz traukiem, gan rīkiem, gan produktiem. Tādēļ virtuvē svarīga arī laba redzamība. Visam jābūt izkārtotam tā, lai bez piepūles varētu atrast vajadzīgo. Ja vietas ir daudz, var izvērsties, savukārt miniatūrās virtuvēs ieteicams izmantot vienkāršus paņēmienus, lai palielinātu pieejamo vietu plauktos, piemēram, produktus var bērt kantainās augstās kastēs – tās ergonomiskāk savietojas plauktos. Šķīvju kārtošanai var iegādāties plauktu papildinājumus, kas ļauj plauktu sadalīt vertikāli un vienas šķīvju kaudzītes vietā sasniedzami izvietot divas.

 

Rozetes

Ja ir iespējams pārkārtot elektroinstalāciju un ievilkt jaunas papildu rozetes – lieliski. Virtuves likums – pārāk daudz rozešu nemēdz būt! Virtuvē ir tik daudz ierīču, kam vajag elektrību. Attiecīgi – jo stratēģiskāk būs izvietotas rozetes, jo ērtāk būs strādāt.

 

Apgaismojums

Tā vietā, lai tērētu naudu katras sienas pārkrāsošanai virtuvē un sadzīves tehnikas iegādei, vienkāršs risinājums ir uzstādīt vairākus jaunus gaismas objektus. Jūs neticēsiet, ko gaisma spēj panākt! Atbilstošs apgaismojums telpā spēj paveikt brīnumu lietas, padarot virtuvi pilnīgi citādu. Turklāt, izvēloties kvalitatīvus gaismas objektus, un, tos pareizi uzstādot, šī telpa kļūs par tādu, no kuras nemaz negribēsies iet prom.

 

Kvalitāte pret kvantitāti

Gan materiāliem, gan mēbelēm un sadzīves tehnikai jālūkojas pēc labākās kvalitātes. Tas nodrošinās gan ilgāku mūžu, gan ērtāku un patīkamāku lietošanu. Virtuves remonta izmaksas jebkurā gadījumā ir visai augstas, tādēļ svarīgi izvēlēties labāko, lai nākamais remonts nebūtu jāveic pārskatāmā nākotnē. 

 

Grīdas flīzes – maskējošas, sienas arī

Izvēloties grīdas segumu un sienu apdari, jāatceras, ka virtuvē ir daudz iespēju kaut ko izliet vai nošļakstīt. Tas nozīmē, ka visas virsmas regulāri būs jātīra. Lai tīrīšanas reizes varētu kaut nedaudz attālināt, ieteicams apsvērt tādu grīdas un sienas segumu izvēli, kas maskē sīkus traipus. Monolīti krāsas laukumi izskatās eleganti, taču pieprasa īpaši regulāru un rūpīgu kopšanu.

 

Detaļas

Ir svarīgi palūkoties uz telpu kopumā, pievēršot uzmanību tādiem sīkumiem, kā nelieliem defektiem, robiņiem, caurumiņiem un pleķiem. Tos visus likvidējot, piešķirsi virtuvei vienotu tēlu.

 

Veiksmīgai virtuves iekārtošanai idejas variet gūt, ielūkojoties interneta veikalos, kur atradīsiet daudzveidīgus mēbeļu komplektus, skapīšus, galdus, krēslus, taburetes, darba virsmas, dekoratīvos stiklus, apgaismojumu un daudz ko citu par izdevīgām cenām.